W gminie Bałtów fotel wójta zachował Hubert Żądło

fot. Radio Ostrowiec

Hubert Żądło, który w wyborach na wójta gminy Bałtów nie miał konkurentów, będzie rządził przez kolejnych pięć lat. Uzyskał poparcie na poziomie 86,78 procent. Zdobył 1326 głosy na 'tak’, a przeciwko zagłosowało 274 osoby.

– Jestem zadowolony z tego wyniku, dziękuje wszystkim tym wszystkim, którzy oddali na mnie głos i na radnych. Obiecujemy, że nie zmarnujemy tego zaufania jakie otrzymaliśmy bo cała rada składa się z członków z komitetu, który tworzyłem także jest to duży powód do zadowolenia z naszej strony – komentuje Hubert Żądło.

Zapowiedział, że oprócz nowych strategii chce kontynuować swój program i rozpoczęte inwestycje.

– Większość to są moje pomysły, które wdrażamy później z pracownikami przy aprobacie radnych. Modernizowanie dróg, aby każdy z mieszkańców miał swobodny dojazd do domu, oczywiście tam gdzie jest to możliwe do wykonania. Chcielibyśmy w jakiś sposób zatrzymać niekorzystną demografię, która jest widoczna w gminie Bałtów, żeby się ta gmina nie wyludniała. Zabudowa miejscowości Maksymilianów i Wólki Bałtowskiej-Koloni, w pierwszej kolejności wybudowanie mieszkań, a później zabudowa jednorodzinna – zapowiada wójt.

Hubert Żądło wójtem gminy Bałtów będzie drugą kadencję. W 2018 roku pokonał Tomasza Mroczka.

/kawa/

 

Ważne wydarzenia