Artur Łakomiec zapowiada kolejny pozew w trybie wyborczym przeciwko KW Perspektywa

Artur Łakomiec wystąpił we wtorek na briefingu prasowym. Fot. Anna Śledzińska

Komitet Wyborczy Koalicja TAK! Dla Samorządu złoży kolejny wniosek do sądu w trybie wyborczym przeciwko KW Perspektywa. Dotyczyć ma oświadczenia jego lidera i kandydata na prezydenta Ostrowca Piotra Dasiosa, opublikowanego w internecie we wtorek, a będącego reakcją na wyrok Sądu Okręgowego w Kielcach w pierwszej sprawie.

– Wbrew temu co twierdzi Piotr Dasios sąd wcale nie uznał, że treści zawarte w materiale wyborczym KW Perspektywa są prawdziwe w jakimkolwiek zakresie. W związku z powyższym oświadczam, że KW Koalicja TAK! Dla Samorządu oraz ja osobiście złożymy w trybie wyborczym kolejny wniosek do Sądu Okręgowego w Kielcach, w związku z treściami opublikowanymi na profilu Facebook Piotra Dasiosa, ponieważ po raz kolejny wprowadzają one opinię publiczną w błąd – zapowiedział na wieczornym briefingu Artur Łakomiec, urzędujący wiceprezydent i kandydat na prezydenta Ostrowca.

Przypomnijmy, że pierwsza sprawa, jaką do sądu skierował KW Koalicja Tak! Dla Samorządu dotyczyła treści zawartych w gazetce wyborczej wydanej przez KW Perspektywa. Na posiedzeniu we wtorek, 2 kwietnia sąd uznał trzy z ośmiu wniosków. Dotyczyły one kwestii obsadzania stanowisk w radach nadzorczych spółek miejskich. Nakazał KW Perspektywa zamieszczenie sprostowania i zakazał rozpowszechniania nieprawdziwych informacji.

– Natomiast co do pozostałych twierdzeń, zawarte w nich informacje mogą stanowić podstawę do wystąpienia przez osoby, których dobra osobiste zostały naruszone, na drogę sądową z powództwa cywilnego i w związku z tym rozważamy podjęcie w tym zakresie stosownych kroków prawnych – mówi Artur Łakomiec i dodaje – Jednocześnie, zastanawiający jest fakt, że od kilku tygodni na mnie osobiście i osoby związane z KW Koalicja TAK! Dla Samorządu, szczególnie ze strony KW Perspektywa, trwają bezpardonowe I masowe ataki, które mają na celu zdyskredytowanie I zniechęcenie wyborców do naszej wizji przyszłości Ostrowca Świętokrzyskiego (…) Do tej pory, w imię prowadzenia czystej kampanii wyborczej na te zarzuty specjalnie nie reagowaliśmy, ale przyszedł czas, by powiedzieć dość. Dość manipulacji I hipokryzji.

Nagranie, którego dotyczy nowy wniosek do sądu, Piotr Dasios zamieścił na swoim profilu.

Najważniejszym punktem, z którego jesteśmy zadowoleni, że sąd odrzucił roszczenia o sprostowanie w zakresie, że Komitet Wyborczy Koalicji Tak dla Samorządu jest kontynuatorem polityki prezydenta Górczyńskiego – stwierdził w nim.

Dasios w nagraniu zapowiedział również złożenie zażalenia na postanowienie sądu do Sądu Apelacyjnego w Krakowie.

Poproszony o skomentowanie faktu zapowiedzi złożenia kolejnego pozwu przeciwko jego komitetowi, odpowiedział, że ustosunkuje się do niego dopiero po otrzymaniu oficjalnej informacji z sądu.

Pozwy w trybie wyborczym są rozpatrywane w ciągu 24 godzin, co oznacza, że kielecki Sąd Okręgowy rozpatrzy wniosek prawdopodobnie w czwartek.

/sla/

Ważne wydarzenia