Na mapie Ostrowca pojawi się nowe artystyczne miejsce

Fot. Instagram Biuro Wystaw Artystycznych Ostrowiec Świętokrzyski

W Ostrowcu Świętokrzyskim pojawi się nowe miejsce związane z kulturą. Będzie to '4 WYMIAR’, czyli Międzypokoleniowa Przestrzeń Twórcza.

Pierwszą ekspozycją, którą będzie można zobaczyć w nowej przestrzeni jest wystawa 'Acne Vulgaris’, której wernisaż odbędzie się w niedzielę 24 marca o godzinie 17:00.

– To będzie miejsce otwarte na dialog. Tam właśnie zarówno seniorzy jak i młodzi ludzie będą mogli szukać przestrzeni do realizacji twórczych, artystycznych i kreatywnych pasji – podkreśla Justyna Łada, dyrektorka Biura Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim.

4 WYMIAR mieścić się będzie na trzecim piętrze Centrum Aktywności Obywatelskiej, przy ulicy Sienkiewicza 70.

– Otwieramy to miejsce prezentacją prac Magdaleny Oksińskiej, która swoją artystyczną duszę realizuje i szkoli pod okiem instruktorów w Państwowym Ognisku Pracy Pozaszkolnej – mówi Justyna Łada.

Magdalena Oksińska jest uczennicą Liceum Ogólnokształcącego nr II im. Joachima Chreptowicza. Tematem jej wystawy będzie trądzik, który dla artystki jest jednym z problemów dorastania młodego człowieka.

Miejsce to powstało z inicjatywy Biura Wystaw Artystycznych we współpracy z Centrum Rozwoju Lokalnego. Partnerami tego projektu są Uniwersytet Trzeciego Wieku w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Młodzieżowa Rada Miasta.

/osa/

Ważne wydarzenia