Fotografia otworkowa Mirosława Radomskiego na wystawie w Galerii Fotografii MCK

Mirosław Radomski, prezes Fotoklubu Galeria Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu, w piątek, 22 marca zaprezentuje swoje prace na wernisażu „Subtilitas Lucis”.

Zdjęcia, które pokaże, wykonane zostały metodą fotografii otworkowej. Mirosław Radomski zajmuje się nią od 2011 roku.

– Cykl, który prezentuję nazywa się „Subtilitas Lucis”, czyli „subtelność światła”, gdzie zastanawiam się właśnie nad właściwością światła polegającą na tworzeniu obrazów fotograficznych. Będę prezentować prace wykonane wciągu ostatniego roku, a jedna praca powstała na początku mojej działalności w zakresie fotografii otworkowej – zapowiada autor fotografii.

Fotografia otworkowa to technika wykonywania zdjęć przy pomocy aparatu typu camera obscura, w której światło przechodząc przez otworek o małej średnicy, tworzy obraz na przeciwległej ścianie. Jego jasność jest proporcjonalna do jasności na zewnątrz oraz wielkości otworka.

Mirosław Radomski od początku swojej przygody z fotografią otworkową bierze udział w przeglądach i konkursach, a także ogólnopolskim biennale, które odbywa się na Śląsku.

Wernisaż jego wystawy odbędzie się w piątek o godzinie 18 w Galerii Fotografii w Ostrowieckim Browarze Kultury. Wstęp jest wolny.

/sla/

Ważne wydarzenia