Ulica Mickiewicza w Ostrowcu będzie zamknięta od 26 marca

fot. Daniel Mordon

26 marca we wtorek rozpocznie się modernizacja ulicy Mickiewicza. Chodzi o 420-metrowy odcinek ulicy od skrzyżowania z ulicą Polną do skrzyżowania z ulicą Sienkiewicza, a także na samym skrzyżowaniu z Sienkiewicza. Wykonawcą inwestycji jest firma Budromost ze Starachowic.

– Najważniejszym elementem jest wymiana nawierzchni na całej szerokości jezdni. Elementem, który zostanie wykonany, jadąc w kierunku skrzyżowania z ulicą Polną, będzie wymiana chodnika po prawej stronie, a po lewej wykonanie drogi dla rowerzystów i pieszych. Dodatkowo w ramach zadania zostanie wymienione oświetlenie. W zakresie inwestycji jest również wymiana wszystkich przykanalików odwodnienia i wpustów deszczowych. Tych wpustów też dołożymy, żeby poprawić odwodnienie ulicy – mówi Tomasz Mroczek, naczelnik wydziału infrastruktury i rozwoju powiatu.

Remont potrwa około 4 miesiące. W tym czasie droga zostanie zamknięta. Zakaz wjazdu nie będzie dotyczył mieszkańców i pracowników instytucji, mieszczących się przy ulicy Mickiewicza m.in Miejskiej Energetyki Cieplnej.

– Wykonawca w pierwszym etapie wyremontuje odcinek od skrzyżowania z Polną do skrzyżowania z Sienkiewicza, a następnie pracownicy przeniosą się na samą krzyżówkę z Sienkiewicza – informuje Dariusz Soliński, inspektor do spraw zarządzania ruchem na drogach w powiecie ostrowieckim. – Zachowana będzie ciągłość ruchu, nie będzie wyłączeń i znaku B1, będą utrudnienia, trzeba się liczyć z wyłączeniem sygnalizacji świetlnej i wprowadzeniem sygnalizacji awaryjnej, aby firma mogła prowadzić remont – mówi inspektor Soliński.

Samorząd powiatowy na inwestycję, którą oszacował na 3 miliony 270 tysięcy złotych uzyskał dotację z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości niemal 2 milionów złotych.

/mor/

Ważne wydarzenia