Duet Inula z nowym singlem. Jutro premiera

21 marca swoją premierę będzie miał singiel Inuli 'Dzikie Koty’.

Inula to duet grający muzykę folk. Artyści pochodzą z powiatu ostrowieckiego, byli wielokrotnymi gośćmi Radia Ostrowiec. 'Dzikie Koty’ to piosenka zapowiadająca płytę 'Pieśni Ziemi’.

– Muzyka do tej piosenki powstała, kiedy studiowaliśmy jeszcze w Krakowie. I właśnie ten nasz koci Kraków, który pamiętamy, jest zawarty w tej piosence – mówi Małgorzata Wilczyńska-Mazur, która wraz z mężem Grzegorzem Mazurem tworzy duet.

Premiera albumu zaplanowana jest na wrzesień tego roku.

– To będzie nasza pierwsza autorska płyta. Teksty piosenek napisałam ja, a aranże do piosenek to domena mojego męża. Goście też będą zaproszeni – dodaje Małgorzata Wilczyńska-Mazur.

Małżeństwo w swojej twórczości wykorzystuje niepopularne instrumenty, takie jak: fujary i gwizdki pasterskie, bałałajkę basową i mandolinę.

21 marca Inula zagra swój pierwszy pełnowymiarowy koncert, podczas którego będzie można usłyszeć między innymi piosenkę 'Dzikie Koty’. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00 w klubie Kameleon przy ulicy Sienkiewicza 55. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Płytę zespołu Inula Radio Ostrowiec objęło patronatem medialnym.

/osa/

Ważne wydarzenia