„Krew zamiast kwiatka” po raz kolejny na Dzień Kobiet w Ostrowcu

Fot. archiwum

Krew zamiast kwiatka” to akcja, którą od wielu lat Polski Czerwony Krzyż organizuje w Ostrowcu Świętokrzyskim z okazji Dnia Kobiet. W tym roku, w środę 6 marca odbędzie się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, gdzie działa młodzieżowy klub PCK.

– Klub, który został założony przez nieżyjącego już nauczyciela Zdzisława Terpiłowskiego, honorowego krwiodawcę, będzie obchodził 40 – lecie istnienia. Młodzież cały czas aktywnie w nim działa, teraz prowadzi go Magdalena Rafalska – mówi Halina Tomczyk z ostrowieckiego zarządu PCK.

Poza uczniami dawnej „Samochodówki”, krew oddawać chcą uczniowie wszystkich ośmiu publicznych szkół średnich w Ostrowcu. Łącznie zgłosiło się 80 osób, organizatorzy mają nadzieję, że większość z nich zostanie zakwalifikowana przez lekarza. Weryfikację przeprowadzać będą pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.

Mile widziany jest każdy, kto chciałby tego dnia oddać krew.

– Jeżeli ktoś przyjdzie i będzie chciał oddać krew to oczywiście nie odmówimy. Musi się zakwalifikować, wypełnić kwestionariusz no i trochę poczekać, bo szkoły umówione są na konkretne godziny. Ale wszystkich krwiodawców serdecznie zapraszamy – wyjaśnia Halina Tomczyk.

Akcja rozpocznie się o godzinie 9 i potrwa mniej więcej do godziny 14.

/sla/

Ważne wydarzenia