Trójka przedstawicieli powiatu ostrowieckiego na liście KO do sejmiku wojewódzkiego. Są też kandydaci na radnych miasta i powiatu

Na konferencji w Ostrowcu przedstawiono kandydatów PO do sejmiku oraz rady miasta i rady powiatu. Fot. Anna Śledzińska

Trzy osoby reprezentować będą powiat ostrowiecki na liście kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. To – jak już informowaliśmy – Jolanta Madioury z Ćmielowa oraz Jan Szostak i Iwona Marczak z Ostrowca.

Wszystkich kandydatów do sejmiku w okręgu numer 1 obejmującym powiaty ostrowiecki, opatowski, sandomierski i staszowski, zaprezentowano w sobotę podczas konferencji prasowej na ostrowieckim Rynku.

Przewodniczący PO w regionie, poseł Artur Gierada, nawiązując do wygranych wyborów parlamentarnych w październiku 2023 roku stwierdził, że czas na kolejny krok.

– Czas, aby w Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego zapanowały w końcu spokój i normalność. W ostatnich pięciu latach rządzenia PiS mieliśmy wiele afer, nieprawidłowości, pokazywania tego jak ta organizacja nie potrafi się często dogadać sama z sobą. Niestety też nie potrafiła rządzić – mówił poseł. – My przychodzimy z nową energią i pomysłami, z nowym wyzwaniem. Nie jesteśmy dla mieszkańców anonimowi.

Liderką listy jest Jolanta Madioury, wiceprzewodnicząca PO w powiecie ostrowieckim.

– Deklaruję współpracę z samorządem. Chciałabym, żeby nasze województwo dorównało innym w kraju, a do tego potrzeba dostępu do dróg ekspresowych. I tu ważna jest obwodnica Ostrowca, która jak wiemy jest problematyczna. Połączenie obwodnicy z drogą ekspresową jest konieczne, jednak nie może ona dzielić ludzi. Chciałabym, aby mieszkańcy Chmielowa czuli się bezpiecznie – mówiła kandydatka.

Jan Szostak, były prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego zapowiedział, że chce wrócić do samorządu po kilkunastu latach. Startuje z numerem cztery.

– Swoje doświadczenie, swoją energię i odwagę chciałem wykorzystać w sejmiku, ponieważ sejmik to forum, które będzie decydować o dalszym rozwoju. Województwo świętokrzyskie, szczególnie rejon naszych powiatów wyludnia się, nie ma odpowiednich perspektyw, zagrożone są miejsca pracy. 22 lata temu podjąłem bardzo ryzykowną decyzję, zagrożoną nawet utratą wolności i uratowałem hutę, przy pomocy wielu ludzi. Dzisiaj huta znów zaczyna mieć problemy – zauważył były prezydent.

Startująca z pozycji numer 7 Iwona Marczak chce zająć się ludzkimi problemami.

– Znacie mnie z udziału w wielu protestach przeciwko rządowi PiS, osiem lat na ulicy naprawdę mnie zahartowało. Pracuję jako konsultantka, mam kontakt z ludźmi, znam ich problemy, chcę stworzyć mapę potrzeb, którą później można będzie realizować.

Do Rady Miasta Ostrowca i Rady Powiatu Ostrowieckiego, kandydaci Platformy Obywatelskiej startować będą z list Koalicji „Tak! dla samorządu”. Do rady miasta będą to Justyna Pastuszko, Katarzyna Cedro, Izabela Zaborowska i Barbara Buszkiewicz. Do rady powiatu Paweł Cholewiński, Magdalena Leśniak, Dorota Łukawska i Jerzy Brożyna.

/sla/

Lista kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

Okręg nr 1

  1. Jolanta Madioury (powiat ostrowiecki)
  2. Janusz Stasiak (powiat sandomierski)
  3. Ireneusz Kapusta (powiat staszowski)
  4. Jan Szostak (powiat ostrowiecki)
  5. Ewa Kwiatkowska (powiat sandomierski)
  6. Paweł Flisek (powiat opatowski)
  7. Iwona Marczak (powiat ostrowiecki)
  8. Anna Wolska (powiat opatowski)
  9. Grzegorz Żmuda (powiat staszowski)

 

Ważne wydarzenia