Czworo kandydatów na radnych sejmiku z powiatu ostrowieckiego wystawia Prawo i Sprawiedliwość

Prawo i Sprawiedliwość zatwierdziło listy kandydatów, których wystawi w wyborach do sejmiku województwa świętokrzyskiego. W okręgu numer 1 obejmującym powiaty ostrowiecki, staszowski, opatowski i sandomierski wystartują 4 osoby z powiatu ostrowieckiego. Liderką jest obecna radna sejmiku Magdalena Zieleń z Ostrowca Świętokrzyskiego.

– Służba zdrowia to jest ten obszar, na który trzeba postawić, ponieważ pacjenci z Ostrowca Świętokrzyskiego szukają ratunku w szpitalach wojewódzkich – mówi Magdalena Zieleń.

Z 7 miejsca wystartuje Jerzy Wrona, radny miejski i do niedawna dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach, który – z racji tej funkcji – uczestniczył w obradach radnych wojewódzkich mijającej kadencji. Zasłynął tym, że po jednej z sesji sejmiku, wyjeżdżając służbowym samochodem z parkingu zarysował samochód radnego Grzegorza Świercza i uciekł z miejsca zdarzenia. Później nie przyznawał się do winy, mimo iż kamery monitoringu zarejestrowały całe zdarzenie, a ostatecznie przyznał się za niego jego ówczesny przełożony, marszałek Andrzej Bętkowski. Na dalszych miejscach listy znaleźli się Anna Kowalczyk 71-latka z gminy Waśniów oraz bezpartyjny przedsiębiorca Grzegorz Wrzesień.

– Myślę, że to jest bardzo dobra lista. To są osoby zaangażowane, które faktycznie pracują na rzecz naszego powiatu i województwa – ocenia Magdalena Zieleń, choć przyznaje, że 8 na liście Grzegorza Września nie zna, a o 'szóstce’ Annie Kowalczyk zbyt wiele nie wie. Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia.

/mor/

Ważne wydarzenia