Szczypiorniści KSZO pokonali u siebie lidera rozgrywek

Szczypiorniści KSZO z bardzo ważnym zwycięstwem. W minioną sobotę w hali KSZO przy ulicy Świętokrzyskiej w meczu 13 kolejki grupy D pierwszej ligi odnieśli zwycięstwo nad niepokonanym od 11 spotkań liderem 1-ligowych rozgrywek Unimetalem Recykling MTS Chrzanów.

Wynik meczu „Wojownicy” ustalili na 34:33 po serii rzutów karnych. Po regulaminowym czasie gry był remis 29:29, ale wojnę nerwów w serii rzutów karnych lepiej wytrzymali gospodarze.

– Wiedzieliśmy, że będzie ciężko, ale daliśmy radę, każdy się postarał i cała drużyna walczyła w obronie. W pierwszej połowie wynik był na styku, ale przegrywaliśmy dwoma bramkami. W drugiej części, dogoniliśmy ich, poprawiliśmy obronę. Stres był, wynik na styku, ale koniec końców to my jesteśmy górą – mówił po meczu obrotowy ostrowieckiej drużyny Karol Chudzik. – To był mecz walki, pełen zwrotów akcji, ostry i zacięty, żaden z nas nie odpuszczał nawet na moment – dodał.

Dzięki wygranej KSZO nie tylko przerwało zwycięską passę rywali, ale też swoją serię 5 przegranych meczów z rzędu. Podopieczni Tomasza Radowieckiego wciąż plasują się na 7 miejscu w ligowej tabeli, drużyna z Chrzanowa utrzymała pozycję lidera. Następny mecz ostrowieccy 'Wojownicy’ rozegrają w czwartek 29 lutego z ZPRP Kielce II.

/mor, marsz/

Ważne wydarzenia