Ulice w dzielnicy Ludwików będą remontowane. Drogowcy czekają na wiosnę

Od lewej Artur Majcher, naczelnik Wydziału Inwestycji w Urzędzie Miasta i Marcin Karbowniczek, kierownik referatu inwestycji drogowych. Fot. Radio Ostrowiec

Przetargi rozstrzygnięte, umowy podpisane, ale wykonawcy remontów ulic w dzielnicy Ludwików jeszcze nie wchodzą na plac budowy. Prace zaplanowane są na ulicach Śliska, Niska i Różana oraz na ulicy Wiejskiej.

Mimo dodatnich temperatur drogowcom nie sprzyja jednak aura.

– Rozmawiamy z wykonawcami, aby jeszcze chwilę się wstrzymać i poczekać do prawdziwej wiosny. Nie chcemy rozkopywać tych dróg i powodować utrudnień dla mieszkańców w momencie, gdy przyjdzie zima, a zapowiadane są jeszcze opady śniegu i przymrozki. Wykonawca nie mógłby wtedy realizować prac. W związku z tym postaramy się, by wykonawcy weszli na te odcinki dróg pod koniec marca, jeśli pogoda na to pozwoli – wyjaśnia Artur Majcher, naczelnik Wydziału Inwestycji w Urzędzie Miasta.

Przetarg na wykonanie remontu Śliskiej, Niskiej i Różanej wygrała firma Trakt, która wykona je za ponad 4 miliony 700 tysięcy złotych.

Remont ulicy Wiejskiej ma kosztować nieco ponad 2 miliony 700 tysięcy złotych i zostanie wykonany przez firmę Drogbud.

I nie będą to jedyna prace drogowe wykonywane w samym Ludwikowie oraz w całym Ostrowcu. W toku są zarówno małe, jak i duże inwestycje. W tej dzielnicy planowany jest też remont ulicy Jasnej, a na ukończeniu są prace na Kościuszki i Klimkiewiczowskiej. Oznacza to kolejne utrudnienia w najbliższych miesiącach.

– Termin realizacji ulicy Wiejskiej jest przewidziany do sierpnia 2024 roku, jeśli zaś chodzi o Śliską, Niską i Różaną to to zadanie chcemy zrealizować do 9 października – mówi Artur Majcher.

Wstępnie na tych ulicach planuje się na czas remontów wprowadzenie ruchu jednokierunkowego.

/sla/

Ważne wydarzenia