Finisaż wystawy w Pałacu Wielopolskich w Częstocicach. Ostatnia szansa, by poznać ciekawe budowle regionu

Fot. Muzeum Historyczno - Archeologiczne

Niedziela, 25 lutego będzie ostatnim dniem, w którym można oglądać wystawę „Ruch tektoniczny. Powojenna architektura województwa świętokrzyskiego” w Pałacu Wielopolskich w Częstocicach.

Dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji poznać jej, przygotowano finisaż wraz z kuratorskim oprowadzaniem Kacpra Kepińskiego.

– Zwiedzanie wystawy razem z jej kuratorem to zupełnie inne doświadczenie. W narracji znajdą się wszystkie informacje jak ona powstawała, z jakich materiałów i informacji czerpał autor. To uzupełni wszystko co znajduje się na ekspozycji, a trzeba zaznaczyć, że jest tam sporo Ostrowca Świętokrzyskiego. Jest bank znajdujący się na Rynku, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego – zachęca Anna Boroń z Muzeum Historyczno – Archeologicznego.

Na wystawie prezentowane są w dużej mierze nieznane dotąd obiekty oraz ikoniczne budynki, ilustrowane zdjęciami i makietami przygotowanymi przez pracownię ceramiczną Instytutu Dizajnu w Kielcach. To okazja, by poznać to co najciekawsze w świętokrzyskiej architekturze.

Początek niedzielnego spotkania o godzinie 13. Wstęp jest wolny.

Przerwa i zmiana ekspozycji w ostrowieckim muzeum nie potrwa długo. Kolejna wystawa będzie prezentowana od 10 marca.

– Wystawa „Black Metal” poświęcona kowalstwu wczesnośredniowiecznemu to bardzo ciekawa propozycja, która była już przedstawiana w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie oraz w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli. Będziemy trzecim miejscem, w którym będzie eksponowana – mówi Anna Boroń.

A oglądać ją będzie można aż do czerwca.

/sla/

Ważne wydarzenia