Uczniowie 'Samochodówki” dla chorych na raka. Pomóc może każdy

fot. archiwum

Po raz piąty Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim organizuje 'Dzień Kobiet z 'Samochodówką’ i 8 marca zaprasza do udziału w akcji pozyskiwania potencjalnych dawców szpiku kostnego dla Fundacji DKMS oraz włosów na peruki dla kobiet walczących z nowotworami w ramach akcji Daj Włos fundacji Rak&Roll.

-Podczas tej pięcioletniej historii pozyskiwania przez naszą szkołę potencjalnych dawców szpiku udało się znaleźć jednego bliźniaka genetycznego i uratować życie jednej osobie, co jest bezcenne. Mam nadzieję, że cuda zdarzą się także tym razem – mówi Anna Gębura z 'Samochodówki’, koordynatorka inicjatywy, która skierowana jest do pełnoletnich uczniów szkół średnich. – Rejestrować się w bazie dawców szpiku nie mogą osoby chore immunologicznie. Będziemy czekać na osoby, które są zdecydowane podzielić się szpikiem, jeżeli pojawi się taka potrzeba. To bardzo ważne, żeby decyzja o rejestracji była świadoma i odpowiedzialna – dodaje Anna Gębura.

Włosy na peruki z kolei oddawać może każdy, bez względu na wiek, ale także tu obowiązują określone i zmienione w tym roku przez fundację Rak&Roll zasady. – Zmieniła nam się długość włosów oraz to, że nie mogą być one malowane. Obcinamy 35 cm naturalnych włosów – wyjaśnia koordynatorka.

Włosy będą ścinane w dniu akcji w szkolnej pracowni fryzjerskiej. Dostarczyć będzie można także ścięte pukle włosów. Co ważne – zapisy będą prowadzone do 6 marca pod numerem telefonu 533-735-750 w godzinach 10-15.

/mag/

Ważne wydarzenia