Gala dla stypendystów z powiatu opatowskiego. Gościem będzie wicepremier

Fundacja Polemika, działająca na terenie powiatów opatowskiego i sandomierskiego, w poniedziałek, 19 lutego, wręczy stypendia uczniom z powiatu opatowskiego, pozytywnie wyróżniającym się na tle swoich rówieśników.

– Fundacja Polemika ufundowała 30 stypendiów dla uczniów szkół średnich z powiatu opatowskiego. Za cel postawiliśmy sobie przede wszystkim wspieranie olimpijczyków reprezentujących nasz powiat w różnych olimpiadach i konkursach, ale nie tylko. Wyróżnimy także uczniów szkół artystycznych, sportowców odnoszących sukcesy oraz społeczników – mówi Marcin Wróblewski, prezes fundacji.

Stypendium wynosi łącznie 1500 złotych i jest wypłacane co miesiąc w transzach po 250 złotych. Gala stypendialna jest organizowana po raz drugi, w ubiegłym roku fundacja wyróżniła w ten sposób 21 osób.

Spotkanie w Hotelu Magnat w Jacentowie rozpocznie się o godzinie 12.30, a jego gościem specjalnym ma być wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz, który tego samego dnia będzie uczestniczył w powiatowej konwencji wyborczej Trzeciej Drogi w Opatowie.

/pcr/

Ważne wydarzenia