Ostrowiecka młodzież w imprezowym stylu rozpoczęła ferie zimowe

Ponad 800 młodych ludzi bawiło się w piątek, 9 lutego na dyskotece Project OC – Winter Edition w ostrowieckiej hali KSZO. Imprezę z inicjatywy młodzieżowych radnych zorganizowało Miejskie Centrum Kultury.

– Dużo czasu zajęła nam organizacja tego wydarzenia. Proces trwał kilka miesięcy, a o stworzeniu takiej imprezy myśleliśmy w zasadzie od początku kadencji. Powoli, małymi kroczkami ze wsparciem dyrektorów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Miejskiego Centrum Kultury udało nam się wszystko zorganizować – mówi Angela Mozal, wiceprzewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta.

– To nasza pierwsza zrealizowana inicjatywa. Bardzo się cieszę, że się spodobała i przyszło tu tak wiele osób. To jest świetne rozpoczęcie ferii zimowych – zaznacza Armando Malesza, przewodniczący młodzieżowej rady. – Czuwamy nad wszystkim i się dobrze bawimy. Nie będę ukrywał, że będziemy dbać o kwestie organizacyjne, ale też się świetnie bawić – mówił przewodniczący Malesza.

Imprezę po godzinie 19 oficjalnie otworzyli wiceprezydent miasta Artur Łakomiec z młodzieżowymi radnymi. Uczestnicy bawili się do muzyki granej przez DJ-ów, zatańczyli też między innymi belgijkę, taniec integracyjny. Dzięki współpracy z grupą 'Ostrowiecki Rap’ o 21 wystąpił i porwał młodą publiczność Piotr 'Edzio’ Bylina, popularny influencer, freestylowiec, tiktoker, raper i gwiazda piątkowego wieczoru.

– Lubię takie wydarzenia, podoba mi się pomysł organizacji takiej imprezy. Jeszcze fajniej byłoby, gdyby pojawiło się więcej utworów zmiksowanego techno – mówił Marcel Baka, jeden z uczestników.

Porządku podczas dyskoteki pilnowało kilkudziesięciu ochroniarzy, którzy na teren hali wpuszczali wyłącznie młodzież w wieku 13-21 lat. Uczestnicy mieli zapewniony również transport. Miejski Zakład Komunikacji na czas dyskoteki przygotował dodatkową linię 'X’, jadącą trasą linii numer 1.
Organizatorzy nie wykluczają kolejnych podobnych wydarzeń dla młodzieży.

– Ci, którzy dzisiaj tutaj się bawią przetestują koncept takiej imprezy i myślę, że przy następnych edycjach, jeśli takie się pojawią, to frekwencja będzie jeszcze większa, ale i tak jesteśmy zadowoleni z liczby uczestników. Planujemy już co nieco, myślimy o kolejnych edycjach, ale nie mogę jeszcze zdradzać żadnych szczegółów – zapowiadała Aleksandra Kwapisz, wiceprzewodnicząca rady.

/mor/

Podziel się

Ważne wydarzenia