Oferty za drogie, ale miasto rozważa rozstrzygnięcie przetargu na budowę tężni na Ogrodach

Oferty firm zainteresowanych budową tężni solankowej na osiedlu Ogrody przekraczają wielkość zabezpieczonych przez gminę środków. Koperty z ofertami urzędnicy otworzyli 5 lutego.

Do przetargu zgłosiły się dwa przedsiębiorstwa – firma Kryształowy Świat, która chce się podjąć zadania za blisko 180 tysięcy złotych i Kemwis, który oszacował swoją pracę na ponad 560 tysięcy. Gmina była przygotowana na 148 tysięcy. – Obie oferty przewyższają kwotę, jaką chcieliśmy przeznaczyć na realizacje tego zamówienia. Jesteśmy teraz w trakcie sprawdzania ofert i analizujemy możliwość wyboru wykonawcy i jednak zawarcia umowy z firmą – mówi Artur Majcher z wydziału inwestycji urzędu miasta.

Budowa tężni jest realizowana w ramach budżetu obywatelskiego. Zwycięski projekt zakłada postawienie jeszcze jednej tężni na starym boisku przed szkołą podstawową nr 14 na osiedlu Stawki. To zadanie zostanie dodatkowo połączone z zagospodarowaniem całego placu i budową tam parku kieszonkowego z zielenią, alejkami i małą infrastrukturą. – To przedsięwzięcie będziemy realizowali w dwóch etapach. Osobno chcemy wykonać projekt, a dopiero później rozpocząć budowę – zapowiada Artur Majcher.

Przetarg na wykonanie dokumentacji miasto ogłosi w najbliższych dniach. Obie inwestycje mają zostać zakończone jesienią przyszłego roku.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia