Bez zaskoczenia. Marek Materek chce pozostać prezydentem Starachowic

Fot. archiwum prywatne

Marek Materek ponownie wystartuje w wyborach na prezydenta Starachowic. W środę, 7 lutego oficjalnie ogłosił to na konferencji prasowej.

Podczas konferencji podziękował mieszkańcom za poparcie, jakiego udzielili mu w 2018 roku, a dzięki któremu po raz drugi został prezydentem miasta.

– Jednocześnie poprosiłem o głos w wyborach, które odbędą się 7 kwietnia. Dzięki wsparciu mieszkańców miasta i powiatu nasz komitet wyborczy może wprowadzać zmiany, na których mieszkańcom od dawna zależało i w mieście i w powiecie. Jeśli taka będzie ich wola, będziemy mogli w dalszym ciągu wprowadzać te zmiany.

Kandydaci do rady miasta i rady powiatu starachowickiego wystartują pod szyldem Komitetu Wyborczego Wyborców Marka Materka. Oprócz obecnych radnych na listach mają się pojawić także nowe osoby.
Prezydent Materek zapowiada, że zamierzają także wystawić kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów w kilku innych gminach.
W Skarżysku – Kamiennej wystartować ma radny Arkadiusz Bogucki, w Suchedniowie Michał Gałczyński.

– W Ostrowcu Świętokrzyskim nasi kandydaci będą uczestniczyli w wyborach w porozumieniu z lokalnym komitetem wyborczym.
Tym lokalnym komitetem jest „Tak dla samorządu”, którego liderem jest wiceprezydent Artur Łakomiec.
W Kielcach Marek Materek nie będzie miał własnej listy i kandydatów, ale jak zaznacza, jego przedstawiciele będą kandydować z list różnych ugrupowań do rady miasta.
A w czwartek, 8 lutego na konwencji wyborczej w hotelu Europa o godzinie 18 Marek Materek ma przedstawić wszystkich kandydatów swojego komitetu do starachowickiej rady miasta i rady powiatu.

/joge/

Ważne wydarzenia