Trzy oprawione fotografie nocnego nieba będzie można wylicytować w akcji Gwiazdki Moc

Kolejni darczyńcy dołączają do naszej świątecznej akcji 'Gwiazdki Moc’. Od poniedziałku, 11 grudnia do piątku na naszej antenie będziemy licytować ofiarowane przez nich przedmioty. Fotograf Maciej Kolasa podarował nam na akcję trzy oprawione fotografie nocnego nieba.

– Radia Ostrowiec słucham od samego początku. Zawsze myślałem o tym, żeby jakoś aktywnie uczestniczyć w akcji „Gwiazdki Moc”. Cel jest szczytny i co roku jest inny. Biorąc pod uwagę to, że zajmuję się fotografią stwierdziłem, że w tym roku przekażę swoje prace na ten szczytny cel – mówił Maciej Kolasa.

Przypomnę, że w tym roku zbieramy pieniądze na organizację letniego wypoczynku dla potrzebujących dzieci. Każda z jego trzech fotografii przedstawia zjawisko astronomiczne, które udało mu się uchwycić w naszym regionie.

– Zdjęcie zorzy polanej było zrobione 23 kwietnia, wtedy był pik zorzy u nas w regionie, dlatego pojechałem do Czerwonej Góry w powiecie Opatowskim. Zdjęcie star trails czyli ruch gwiazd zrobiłem w Goździelinie. Trzecie zdjęcie czyli Drogę Mleczną sfotografowałem w Stryczowicach w gminie Waśniów. To jedno z lepszych miejsc do robienia takich zdjęć ze względu na bardzo ciemne niebo – mówił autor zdjęć.

Maciej Kolasa jest pasjonatem fotografii i zajmuje się nią od wielu lat.

– Pierwsze moje podrygi związane z robieniem zdjęć miały miejsce 30 lat temu. Robiłem zdjęcia aparatem na klisze, potem sam je wywoływałem czyli w grę wkraczały powiększalnik i odczynniki. Później miałem dosyć długą przerwę i 3 lata temu wróciłem i zainteresowałem się robieniem zdjęć burzy i zjawisk astronomicznych – mówił Maciej Kolasa.

Opisy wszystkich przedmiotów oraz zdjęcia opublikujemy w ten weekend na naszej stronie internetowej. Odwiedźcie więc ją koniecznie i wybierzcie coś dla siebie lub swoich bliskich.

/mor/

Podziel się

Ważne wydarzenia