Na dziedzińcu OBK rozświetlono choinkę

Wczorajszy (06.12) dzień w Ostrowcu upłynął pod znakiem mikołajkowych atrakcji, których kulminacją było wieczorne rozświetlenie choinki na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury. Wydarzeniu towarzyszyły występy artystyczne młodych artystów ze Studia Wokalnego Pandora oraz Chóru Kotki Dwa.

– Tak utwór zespołu Skaldowie – Z Kopyta kulig rwie zaśpiewały artystki ze Studia Wokalnego Pandora.

Rozświetlenie bożonarodzeniowego drzewka oficjalnie rozpoczęło okres świąteczny w Ostrowcu – mówi Jacek Kowalczyk, dyrektor MCK.

– To takie symboliczne wydarzenie, choć w innym miejscu, bo zazwyczaj choinkę rozświetlaliśmy w rynku, tam co prawda też będzie drzewko, ale rozbłyśnie nieco później, a konkretnie wtedy gdy będzie otwarcie lodowiska. Ostrowiecki Browar Kultury jest miejscem przyjaznym dla dzieci i uważam, że jest to najlepsze miejsce w Ostrowcu, w którym mogliśmy zainaugurować ten przedświąteczny okres – mówi dyrektor Kowalczyk.

Rozświetlenie choinki było zwieńczeniem mikołajek w Ostrowieckim Browarze Kultury. Przed południem odbyły się tam warsztaty plastyczne dla dzieci oraz spotkanie z Mikołajem, a od 15 do 17 na dziedzińcu OBK w ramach akcji 'Choinka na Święta’ w zamian za przyniesione elektrośmieci można było otrzymać żywe drzewko.

/mor/

Podziel się

Ważne wydarzenia