Szczypiorniści KSZO zapraszają chłopców na mikołajkowy trening

fot. facebook KSZO Handball

Piłkarze ręczni KSZO Ostrowiec zorganizują jutro (07.12) w hali Zespołu Szkół numer 2 (Budowlanki) mikołajkowy trening szczypiorniaka dla dzieci. W wydarzeniu udział mogą wziąć chłopcy z klas 1-3.

– Robimy to po to by wyciągnąć dzieciaki sprzed komputerów – mówi Karol Szewczyk wiceprezes KSZO do spraw piłki ręcznej. – Chłopcy, którym spodoba się trening piłki ręcznej będą mogli potem przychodzić regularnie na treningi do klubu, gdzie będą mogli szlifować swoje umiejętności – mówi Karol Szewczyk. I dodaje, że piłka ręczna to sport, który uprawiać może każdy.

– Piłka ręczna jest takim sportem, w którym dla każdego znajdzie się miejsce, ponieważ w dalszych etapach kariery warunki fizyczne są ważne, ale to też zależy od pozycji na boisku – wielu rozgrywających i skrzydłowych nie jest bardzo wysokich, ale posiada świetne zdolności motoryczne. Każdy znajdzie coś dla siebie – twierdzi Karol Szewczyk.

Trening poprowadzi pierwszy trener 'Wojowników’, Tomasz Radowiecki, a udział wezmą w nim też szczypiorniści z pierwszego składu KSZO. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 16.15.

/mor/

Podziel się

Ważne wydarzenia