Świąteczne drzewko za elektrośmieci – czyli akcja „Choinka na święta”

Świąteczne żywe drzewko będzie można otrzymać w zamian za niepotrzebne elektrośmieci. Akcję po raz kolejny w okolicy mikołajek organizuje ostrowiecki urząd miasta, a nosi ona nazwę 'Choinka na święta’.

Jutro (6 grudnia) na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury będzie można dokonać wymiany. – Mikołajkową atmosferę połączymy z ważną ekologiczną ideą – podkreśla Mariusz Kałuża, kierownik wydziału ekologii.

– Jest to akcja cykliczna, po raz kolejny organizowana w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wymieniamy różne rodzaje elektrośmieci na świąteczne drzewka w donicach – mówi Mariusz Kałuża.

Oddać można zarówno duże jak i małe AGD, np. pralkę, zmywarkę, lodówkę, mikser, nieużywany sprzęt RTV czy sprzęt komputerowy.

– To są odpady zakwalifikowane jako niebezpieczne, które wyrzucone mogą być groźne dla środowiska – zaznacza Mariusz Kałuża.
W tym roku organizatorzy przygotowali 400 świerków i jodeł, wszystkie w donicach z ziemią. Zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego zaplanowano w godz. 15-17.

/mor/

Podziel się

Ważne wydarzenia