Wybory i zmiana władz w ostrowieckim Hufcu ZHP

fot. ZHP Hufiec Ostrowiec

Po 10 latach Dariusz Czupryński przestaje być komendantem ostrowieckiego hufca ZHP. Na zbiórce wyborczej w sobotę, 2 grudnia odbędą się wybory nowych władz organizacji.

– Kończy się pewien etap w moim życiu. Obowiązuje nas dwukadencyjność i ten czas dobiegł dla mnie końca. Następuje zmiana warty na stanowisku komendanta. Zjazd wybierze nowego komendanta i nowe władze ostrowieckiego Hufca ZHP –  mówi Dariusz Czupryński.

Jedynym kandydatem na nowego szefa ostrowieckich harcerzy jest Dominik Markiewicz. Dariusz Czupryński najpewniej zostanie wybrany jego zastępcą oraz skarbnikiem. – Z harcerstwem się nie żegnam – zaznacza.

– Z ZHP jesteśmy związani od zucha, od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Moja kariera harcerska przebiegała przez wszystkie szczeble. Byłem również we władzach Chorągwi w Kielcach. Przez te 10 lat udało nam się usprawnić pracę Hufca, wprowadzić nowy system metodyczny, nowoczesne technologie. Zmieniliśmy siedzibę Hufca, stan finansowy pozwala na płynną działalność. Nie jesteśmy zadłużeni, tak, jak kilkanaście la temu, jesteśmy coraz lepiej postrzegani przez młodzież, mamy na koncie wiele sukcesów – mówi Dariusz Czupryński.

Zjazd Hufca ZHP przyjmie sprawozdanie za upływającą 4-letnią kadencję. Hufiec w Ostrowcu tworzy 9 drużyn harcerskich, dwa kluby specjalnościowe – czyli zespół muzyczny i grupa medyczna – Harcerskie Centrum Pierwszej Pomocy oraz 7 gromad zuchowych. – Coraz więcej dzieci chce należeć do zuchów – zaznacza ustępujący komendant.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia