Krzysztof Lipiec traci władzę. Nową szefową PiS w regionie jest Anna Krupka

Poseł Krzysztof Lipiec, wieloletni przewodniczący świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości zdetronizowany. Najpierw władza w regionie została podzielona między trójkę posłów, z czego Lipcowi przypadł okręg obejmujący powiat kielecki i Kielce. Pozostałymi dwoma okręgami zarządzali Agata Wojtyszek i Bartłomiej Dorywalski. Teraz, po kolejnej zmianie, szefową partii na całe województwo została pochodząca z Warszawy posłanka Anna Krupka.

– Ta formuła z dniem dzisiejszym przestaje funkcjonować na podstawie decyzji komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości, pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego – mówiła w środę Krupka w rozmowie z Radiem Ostrowiec.

Anna Krupka mówi, że jej misją jest przygotowanie partii do wyborów samorządowych na wiosnę przyszłego roku. Zapowiada zmiany, ale nie chce mówić, jakie jej zdaniem są potrzebne, żeby PiS w nadchodzących wyborach nie stracił władzy w samorządzie wojewódzkim i odniósł sukces w miastach regionu. – Oczywiście ja pewne pomysły mam, ale będę rozpoczynała swoje funkcjonowanie od spotkań z parlamentarzystami, od spotkań ze strukturami powiatowymi. Będę chciała otworzyć się również na ich głosy i pomysły. Na zmiany, jeżeli takie nastąpią, przyjdzie czas – zaznacza.

Nowej szefowej świętokrzyskiego PiS szybko w mediach społecznościowych pogratulowali posłanka Wojtyszek i poseł Dorywalski. Takich gratulacji nie było od posła Lipca. Posłanka Krupka mówi, że także z nim zamierza się  spotkać i porozmawiać.

Krupka oddelegowana do Kielc została przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w 2015 roku. Stąd uzyskała mandat poselski. W 2018 roku została wiceministrem sportu. Przyjęła też nominację na to samo stanowisko w zaprzysiężonym 27 listopada dwutygodniowym rządzie PiS. Podwójną rolę – jak zapewnia – udźwignie.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia