Sześć dróg w gminie Kunów zostanie wyremontowanych. Przetarg rusza już wkrótce

Sześć odcinków dróg w gminie Kunów zostanie wyremontowane. Gmina w ciągu najbliższych tygodni ogłosi przetarg na wykonanie inwestycji, którą pokryją środki z Polskiego Ładu.

– Wyremontujemy następujące odcinki dróg: w Nietulisku Dużym za radarem, Nietulisku Małym czyli droga od mostu do remizy, w Biechowie, ulicę Polną w Janiku, w Miłkowskiej Karczmie, gdzie już wykonujemy pewne prace oraz odcinek łączący ulicę Modrzewiową w Wymysłowie z Ostrowcem – mówi burmistrz Lech Łodej.

Obecnie odcinki, o których wspomina gospodarz Kunowa to drogi szutrowe, a o ich modernizację od dawna prosili mieszkańcy, mieszkający w ich pobliżu.

– Mieszkańcy na pewno będą się bardzo cieszyli, bo na te remonty dróg długo oczekiwali. Te drogi znajdują się właściwie w trzeciej kolejności odśnieżania. Te główne drogi mamy już wyremontowane, a teraz zaczynamy modernizację mniejszych odcinków – mówi burmistrz Łodej.

Gmina Kunów na modernizację dróg zamierza przeznaczyć 3 miliony złotych z Polskiego Ładu. A mieszkańcy z wyremontowanych dróg będą mogli korzystać już w przyszłym roku.

/mor/

Podziel się

Ważne wydarzenia