Czy biznes z poszanowaniem wartości jest możliwy? Odpowiedzi padną na Świętokrzyskim Forum Biznesu w Bałtowie

O nowoczesnych sposobach prowadzenia firm, które przyczynią się do ich rozwoju i wzmocnienia pozycji na rynku dyskutować będą uczestnicy Świętokrzyskiego Forum Biznesu, które odbędzie się w 23 listopada w czwartek w Bałtowie.
Organizatorzy zapraszają do udziału w spotkaniu właścicieli małych, średnich i dużych firm.

– Warto, by wszyscy, którzy są świadomymi przedsiębiorcami, którzy podążają za trendami i chcą rozwijać swoje biznesy, którzy myślą o tym, żeby swoje organizacje rozwijać w ramach standardów, które niedługo zaczną nas obowiązywać wzięli udział w tym spotkaniu. Także ci, którzy myślą o skalowaniu, czyli zwiększaniu przychodów ze sprzedaży firmy bez zwiększania podstawowych kosztów operacyjnych – na przykład – myśląc o rynkach unijnych. To dlatego, że naszym głównym partnerem jest Polska Agencja Inwestycji i Handlu, która przedstawi swój program w tym zakresie – mówi Monika Lichota, prezeska firmy Movon Concept, współorganizatorka wydarzenia.
Jednym z punktów programu Świętokrzyskiego Forum Biznesu jest debata na temat dyrektywy zwanej ESG, czyli prowadzenia firmy w oparciu o trzy wartości – dbałości o środowisko, społeczeństwo i zarządzanie, czyli najogólniej mówiąc jej zrównoważony rozwój. Od 2025 roku pierwsze, na początek największe firmy będą musiały raportować realizację dyrektywy ESG.

– Wielu ekspertów mówi, że z wiedzą na ten temat i z edukacją nie należy czekać do ostatniej chwili. Stąd pomysł, by zorganizować Świętokrzyskie Forum Biznesu i rozpocząć debatę na ten temat. Już pierwszym punktem programu będzie dyskusja „Czy ESG jest szansą, wyzwaniem, czy zagrożeniem dla przedsiębiorców”, a poprowadzi ją jedna z najlepszych specjalistek Magdalena Legęć – zapowiada Monika Lichota.

Przedstawiciele Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu przedstawią z kolei obszary, w jakich na ich wsparcie mogą liczyć przedsiębiorcy. Eksperci ze Świętokrzyskiego Funduszu Poręczeniowego, Świętokrzyskiego Funduszu Rozwoju oraz Centrum Innowacji Gospodarczej i Technologii skoncentrują się na rodzajach wsparcia adresowanych konkretnie dla przedsiębiorców z województwa świętokrzyskiego. W tej debacie uczestniczyć będzie m.in. Cezary Tkaczyk, prezes Staropolskiej Izby Przemysłowo – Handlowej.

Uczestnikiem debaty o roli kobiet i mężczyzn w zarządzaniu będzie z kolei Bertus Servaas, właściciel Vive Textile Recycling Kielce. Monika Lichota zachęca, by znaleźć czas na udział w Forum. – Mamy mało możliwości dotarcia do edukacji w wydaniu – jednocześnie – tak eksperckiej grupy panelistów, a z drugiej strony jesteśmy przebodźcowani szeregiem – czasami niedokładnych – informacji w przestrzeni medialnej. Dlatego każdy moment, który pozwoli nam na uporządkowanie lub zdobycie wiedzy, dotyczącej zrównoważonego rozwoju naszego biznesu warty jest wykorzystania – podkreśla prezeska Movon Concept.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny, trzeba się tylko zarejestrować, a można to zrobić poprzez dedykowaną stronę internetową. Wystarczy wpisać Świętokrzyskie Forum Biznesu Bałtów. Całe wydarzenie gościć będzie w Bałtowskim Zapiecku. Początek o godz. 10.

/joge/

 

Podziel się

Ważne wydarzenia