Urząd Stanu Cywilnego w Ostrowcu w 2025 będzie wyremontowany

Budynek Urzędu Stanu Cywilnego w Ostrowcu Świętokrzyskim przejdzie gruntowny remont. Modernizacji ulegnie wnętrze budynku, zmiany nastąpią również na zewnątrz w tym na placu wokół urzędu.

Obecnie gmina jest na etapie wyboru podmiotu, który wykona dokumentację funkcjonalno-użytkową.

– W tej chwili trwa ocena ofert i wykonawca, który złożył najkorzystniejszą został wezwany do złożenia dodatkowych dokumentów. W ciągu maksymalnie dwóch tygodni to postępowanie przetargowe zostanie zakończone. Wykonawca będzie miał 190 dni na opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego i uzyskania decyzji lokalizacyjnej – mówi Dominik Smoliński, Naczelnik Wydziału Planowania i Rozwoju urzędu miejskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Budynek Urzędu Stanu Cywilnego w Ostrowcu wzbogaci się także o całkowicie nową część, którą ma stanowić sala ślubów. Oprócz tej modyfikacji w planie jest wykonanie innych udogodnień dla interesantów oraz pracowników.

– Zagospodarujemy piwnicę, osuszymy fundamenty i ściany, dokonane zostaną ekspertyzy, przebudowany zostanie parter budynku, dlatego zmienione zostaną lokalizacje pomieszczeń biurowych, archiwum, biura obsługi interesanta. Stworzone zostaną nowe toalety również dla osób z niepełnosprawnościami, budynek zyska windę. Na poddaszu pojawią się pomieszczenia biurowe, pokoje socjalne, pomieszczenia gospodarcze i magazynowe – wymienia naczelnik Smoliński.

Przetarg na wykonanie prac budowlano-remontowych zostanie ogłoszony w czerwcu 2024 roku. Według założeń gminy modernizacja miałaby się zakończyć pod koniec 2025 roku.
Remont USC realizowany będzie w ramach jednej inwestycji, w której w skład wchodzi jeszcze budowa kanalizacji sanitarnej w ulicy Rudzkiej. Urząd miejski przeznaczy na to zadanie 6,5 miliona złotych, które uzyskał z Polskiego Ładu.

/mor/

Podziel się

Ważne wydarzenia