Muzeum na Krzemionkach zaprasza na niezwykłą podróż do Starożytnego Egiptu

Najbliższa sobota (18 listopada) w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki będzie okazją do wyjątkowej podróży w czasie. W ramach 'soboty w muzeum’ odbędą się warsztaty poświęcone historii i kulturze starożytnego Egiptu. 

– To szalenie ciekawy kraj i szalenie ciekawa historia. Uczestnicy z pewnością dowiedzą się czegoś o zwyczajach, religii i innych aspektach charakterystycznych dla tego starożytnego państwa. Oczywiście są takie pojęcia jak” piramidy, hieroglify, papirus, a w sobotę postaramy się te hasła nieco poszerzyć – mówi Michał Surma, edukator, który poprowadzi sobotnie zajęcia. Oprócz zdobytej wiedzy, uczestnicy nauczą się między innymi pisma hieroglificznego.

– Te zajęcia będą skupiać się przede wszystkim na praktyce. Będzie okazja napisać swoje imię z użyciem pisma hieroglificznego, a także szansa na zbudowanie sarkofagu – zaznacza Michał Surma.

Początek warsztatów zaplanowano w sobotę o godzinie 11. Obowiązują zapisy telefoniczne lub mailowe pod adresem sekretariat@krzemionki.info.

/mor/

 

 

Podziel się

Ważne wydarzenia