Remiza OSP w Janiku zostanie wyremontowana

Pół miliona złotych dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich uzyskała gmina Kunów na remont remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Janiku.

We wtorek, 31 października w Lipniku burmistrz Lech Łodej podpisał umowę na dofinansowanie inwestycji, której całkowity koszt wyniesie około miliona złotych – pół miliona na to zadanie wyłoży gmina Kunów.

– Będzie nowa łazienka, przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Doposażymy kuchnię, wyremontujemy wszystkie inne pomieszczenia tak, aby jak najlepiej służyły druhom z OSP – mówi burmistrz Łodej.

W ramach inwestycji kompleksowo wyremontowane zostanie wnętrze budynku, w tym między innymi: wymiana źródła ciepła na pompę ciepła, remont ścian i podłóg oraz montaż systemu klimatyzacji.
Remont ma posłużyć nie tylko strażakom, ale także członkiniom Koła Gospodyń Wiejskich w Janiku i Stowarzyszeniu Ziemi Janickiej 'Zgoda’, których siedzibę stanowi właśnie strażnica OSP.

– Teraz następnym krokiem będzie wyłonienie wykonawcy za pomocą przetargu. Ogłosimy go na zrealizowanie tego zadania i wyłonimy najlepszego wykonawcę – zaznacza Lech Łodej.

mówi burmistrz Lech Łodej i zapowiada, że z wyremontowanej remizy będzie można korzystać prawdopodobnie już w przyszłym roku.

/mor/

Ważne wydarzenia