W Ostrowcu i w całym powiecie zawyją dziś syreny

Dziś o godzinie 18 w całej Polsce, a w tym również na terenie powiatu ostrowieckiego zawyją strażackie syreny. To gest solidarności oraz forma oddania hołdu przez druhów jednostek zawodowych i ochotniczych zmarłemu strażakowi Bartoszowi Błyskale.

– To akcja zorganizowana przez Komendę Główna Państwowej Straży Pożarnej i my w Ostrowcu się do niej włączamy. W Ostrowcu i na terenie powiatu we wszystkich jednostkach straży zawyją syreny, włączymy również oświetlenie samochodów i tym samym oddamy cześć Bartoszowi Błyskale – mówi Barbara Majdak, oficer prasowa Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zaznacza, że strażacy stanowią jedną wielką rodzinę, która w przypadku tragedii jednego z jej członków potrafi się zjednoczyć.

– Jeżeli jakaś tragedia dotknie strażaka, to pamiętamy o tym, współczujemy rodzinie i staramy się tej rodzinie pomagać – dodaje Barbara Majdak.

27-letni Bartosz Błyskała ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego Komendy Miejskiej PSP w Gdańsku zginął w środę 1 listopada wskutek wypadku nurkowego w zbiorniku wodnym w Gdyni. Strażak brał udział w akcji poszukiwawczej podejrzanego o zabójstwo 6-latka Grzegorza Borysa.

/mor/

Ważne wydarzenia