Z soboty na niedzielę staną pociągi. To przez zmianę czasu

W nocy z 28 na 29 października zmieniamy czas z letniego na zimowy. Jak co roku, oznacza to nocną korektę rozkładów jazdy pociągów. Jak informuje Magdalena Janus z zespołu prasowego Polskich Linii Kolejowych, ta jest gotowa. – W związku z cofnięciem wskazówek zegara z godziny 3:00 na 2:00 w nocy, pociągi kursujące około godz. 3:00 zatrzymają się na ok. 60 minut na najbliższej stacji, po czym wyruszą w dalszą drogę – mówi.  W związku z tym, godziny przyjazdu pociągów do docelowych miejscowości się nie zmienią.
Składy, które wyjadą następnego dnia po przesunięciu czasu, czyli 29 października w niedzielę, kursować będą według już obowiązujących rozkładów jazdy.
W Polsce godzinny postój obejmie 25 pociągów pasażerskich. – To 13 pociągów PKP Intercity, 2 RegioJet, 4 składy Kolei Mazowieckich, 1 Kolei Śląskich, 1 SKPL Cargo, 2 PKP Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście oraz 2 POLREGIO – wylicza Magdalena Janus.

Szczegóły, dotyczące tras tych pociągów można znaleźć na stronach internetowych przewoźników lub stronie portalpazażera.pl.

/joge/

Ważne wydarzenia