Kolejne zmiany. Rondo na Denkowskiej, zamknięcie Głogowskiego, a w czwartek otwarcie skrzyżowania

Fot. Anna Śledzińska

Od poniedziałku, 16 października, kierowców w Ostrowcu czekają kolejne zmiany w organizacji ruchu, związane z remontem drogi wojewódzkiej numer 754.

W pierwszej kolejności na skrzyżowaniu ulic Okólnej, Denkowskiej i Słowackiego.

– Powstanie tam tymczasowe rondo, już w śladzie docelowego, które usprawni ruch na skrzyżowaniu. Ta zmiana umożliwi nam przebudowę sieci. Ta organizacja ruchu będzie obowiązywała aż do marca 2024 roku – mówi Tomasz Banaś, rzecznik prasowy firmy Mota Engil, która jest wykonawcą inwestycji.

We wtorek, 17 października, ma się rozpocząć częściowa przebudowa ulic Wardyńskiego i Głogowskiego. Tomasz Banaś wyjaśnia, które odcinki zostaną zamknięte.

– Ulica Głogowskiego zostanie zamknięta na odcinku od parkingu miejskiego do wjazdu w Wardyńskiego. Z kolei Wardyńskiego na odcinku od zjazdu do Urzędu Miasta aż do ulicy Denkowskiej.

Do Urzędu Miasta dojedziemy więc tylko od strony Rynku. Odblokowanie wjazdu z ulicy Wardyńskiego ma nastąpić do końca roku.

Z kolei od 19 października, czyli czwartku otwarte ma zostać obecnie remontowane skrzyżowane Alei Jana Pawła II z ulicą Bałtowską.

– Równocześnie zamkniemy wlot ulicy Polnej na kolejnym skrzyżowaniu z ulicą Radwana. Dojazd do zamkniętego odcinka ulicy Polnej będzie prowadzony od ulicy Iłżeckiej. Ruch w ciągu ulicy Radwana poza skrzyżowaniami pozostaje bez zmian – informuje rzecznik.

Zamknięty będzie więc wjazd z Polnej w Radwana od strony straży pożarnej. W związku z tym zamknięciem, zmieni się organizacja na ulicy Piwnej, która pozostanie jednokierunkowa, ale ruch będzie się odbywał w drugim kierunku, czyli od Wardyńskiego do Siennieńskiej. Z kolei na odcinku Wardyńskiego od ulicy Piwnej do wjazdu na wewnętrzny parking Urzędu Miasta będzie wprowadzony ruch dwukierunkowy.

Te zmiany obowiązywać będą przynajmniej do końca roku.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia