Rafał Kasprzyk: Kandydatura Marka Materka do senatu to przysługa dla Prawa i Sprawiedliwości

Kandydat do senatu Piotr Dasios z paktu senackiego oraz kandydaci do sejmu z ramienia Trzeciej Drogi: Rafał Kasprzyk lider Polski 2050 w województwie świętokrzyskim, Ewa Bednarska, 'dziesiątka’ na liście oraz Kamil Stelmasik, który do sejmu startuje z ostatniego miejsca zorganizowali dziś 12 października przed południem konferencję prasową obok ostrowieckiego targowiska miejskiego.

Podczas spotkania poruszyli temat między innymi bezpieczeństwa Polski w związku ze złożonymi nagle dymisjami najwyższych dowódców polskich sił zbrojnych.

– To państwo PiSu jest z dykty i kartonu na trytytkę i sznurek. Razem z kolegami i koleżankami z Trzeciej Drogi bardzo proszę o głos na kandydatów z ramienia Polski 2050. Wiemy jak zapewnić bezpieczeństwo, mamy kontakt z generałem Różańskim, który będąc na emeryturze nadal zajmuje się bezpieczeństwem Polski – mówił Rafał Kasprzyk, 'dwójka’ na liście do sejmu Trzeciej Drogi.

Ewa Bednarska podkreślała jak duża jest waga tych wyborów i zachęcała wszystkie kobiety do wzięcia w nich udziału. Z kolei startujący do senatu Piotr Dasios mówił o tym, że Marek Materek, prezydent Starachowic, który w okręgu 82 kandyduje na senatora rozbija tzw. pakt senacki, który daje szanse opozycji na zdobycie większości w izbie wyższej.

– Każdy kandydat, który startuje w tych wyborach do izby wyższej przeszkadza kandydatowi paktu senackiego. Wiem, że w ustroju demokratycznym każdy może się zgłosić, ale start Materka to wsparcie Prawa i Sprawiedliwości. My walczymy o wyższy cel w tych wyborach – o Polskę demokratyczną i niestety, ale każdy kandydat niezależny w tej walce przeszkadza – komentował Piotr Dasios. Krytycznie o starcie prezydenta Starachowic w wyborach do senatu wypowiadał się również Rafał Kasprzyk.

– Nie wiem jakie są ambicje pana Marka, ale żałuję, że wystartował, bo jego decyzję można odbierać jako przysłużenie się partii rządzącej – mówił Rafał Kasprzyk.

To ostanie godziny kampanii wyborczej. Cisza przed wyborami zacznie obowiązywać od północy w piątek. A wybory w niedzielę 15 października.

/mor/

Ważne wydarzenia