Trwa #OFFmaniaRC w Bałtowie czyli 6 edycja imprezy miłośników zdalnie sterowanych modeli samochodów

Wczoraj w czwartek 28. 09 w Juraparku w Bałtowie rozpoczęła się OFFmaniaRC, czyli 4-dniowa impreza poświęcona fanom zdalnie sterowanych modeli samochodów przeprawowych. 6 edycja offmanii zgromadziła aż 178 uczestników.

– To są takie modele pojazdów terenowych w skali 1:10 i są to autka elektryczne. W imprezie chodzi o to, żeby przejechać wyznaczone trasy, zrobić zadania, które na tych trasach będą się znajdowały i o to, żeby dobrze się bawić – mówi Sandra Frej, organizatorka wydarzenia. Dodaje, że to największa tego typu impreza w Europie.

Podczas czterech dni, posiadacze modeli aut terenowych zmierzą się w wielu konkurencjach takich jak: drift, zadanie błotne i przeciąganie potwora. Wszyscy, których interesuje tematyka zdalnie sterowanych aut mogą śledzić zmagania kierowców na torach rozsianych po juraparku. A wszystkie modele w jednym miejscu będzie można zobaczyć już jutro.

– W sobotę zapraszam w okolicach godziny 10. Będziemy robić zdjęcie grupowe przy pomniku Bałtowskich Bezdroży – informuje organizatorka.

Zakończenie imprezy zaplanowano na godzinę 10 w niedzielę, wtedy też uczestnicy otrzymają upominki.

/mor/

Podziel się

Ważne wydarzenia