W piwnicy Ostrowieckiego Browaru Kultury powstanie sala taneczna i teatralna z zapleczem

for. MCK

Nieużytkowane dotąd pomieszczenia w piwnicach Ostrowieckiego Browaru Kultury zostaną wyremontowane. Gmina Ostrowiec ma przygotowaną pełną dokumentację z pozwoleniami na budowę, a po rozstrzygnięciu we wtorek, 26 września konkursu na dotacje z Polskiego Ładu w zakresie zabytków, ma też zapowiedź otrzymania na to zadanie 1 miliona 300 tysięcy złotych.

– Adaptacja podpiwniczenia obejmuje nieużytkowaną część Ostrowieckiego Browaru Kultury, gdzie chcemy przygotować sale taneczną oraz recytatorsko-teatralną z odpowiednim wyposażeniem, czyli lustrami, nagłośnieniem, sceną. Będą tam również pomieszczenia dla osób, które będą tam występowały. Powstaną także łazienki z kabinami natryskowymi i szatnią. Konieczne są nowe instalacje wentylacyjne i klimatyzacyjne. Oczywiście ta część obiektu będzie skomunikowana windami, schodami z górą – informuje Dominik Smoliński, naczelnik Wydziału Planowania i Rozwoju w urzędzie miasta i zapowiada, że przetarg na budowę muszą ogłosić w ciągu 12 miesięcy od otrzymania promesy. – Dotacja z Polskiego Ładu stanowi około 30 procent szacowanych kosztów całego zadania. Będziemy chcieli pozyskać jeszcze na tę inwestycję środki z funduszy europejskich województwa świętokrzyskiego – mówi naczelnik Smoliński.

3 miliony 420 tysięcy złotych na renowację parku przy pałacu Wielkopolskich w Częstocicach otrzyma z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków powiat ostrowiecki. 300 tysięcy złotych dotacji na remont kapliczki św. Jana Nepomucena i remont kościoła dostanie gmina Bałtów. Także gmina Ćmielów złożyła wniosek w imieniu miejscowej parafii i na remont świątyni otrzyma 392 tysięcy złotych. 400 tysięcy złotych dotacji, na remont dachu w kościele w Kunowie będzie mógł przekazać tamtejszy samorząd, który złożył wniosek. Gmina Waśniów za 392 tysiące wyremontuje przydrożne krzyże.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia