Na terenie zakładów w Kunowie będą ćwiczyć służby ratownicze

Fot. archiwum

Na terenie zakładów przemysłowych w Kunowie, w środę, 27 września odbędą się ćwiczenia służb ratowniczych z powiatu ostrowieckiego.

– Planujemy ćwiczenia ratowniczo – gaśnicze straży pożarnej oraz służb współdziałających na terenie zakładów Perfect Door czy TBM. Ćwiczymy po to, byśmy mogli być lepiej przygotowani na sytuacje kryzysowe w obiektach, w których mamy do czynienia z dużą ilością materiałów palnych, ale też substancji chemicznych oraz przede wszystkim tam, gdzie przebywa wiele osób – mówi Barbara Majdak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu.

Dodaje, że są to firmy, które zatrudniają od kilkudziesięciu do kilkaset osób. Scenariusz ćwiczeń jest tajny, znają go tylko osoby, które go przygotowywały.

– Na pewno będzie obejmował pożar, ratownictwo chemiczne oraz działania ratowników medycznych, ale szczegółów nie znamy. Ćwiczenia takie są dedykowane kierownikom zakład i pracownikom, aby wiedzieli jak się zachować w razie zagrożenia, jak się ewakuować oraz czego oczekują służby ratownicze – wyjaśnia Barbara Majdak.

W ćwiczeniach oprócz strażaków udział wezmą na pewno policjanci, ratownicy medyczni oraz członkowie grup ratowniczych z powiatu ostrowieckiego. Rozpocząć mają się o godzinie 9.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia