IX Bieg Papieski już w tę niedzielę w Piaskach Brzóstowskich

fot. facebook Bieg Papieski w Ćmielowie

24 września w niedzielę w Piaskach Brzóstowskich 110 osób wystartuje w IX Biegu Papieskim. Bieg jak co roku propaguje naukę papieża Jana Pawła II oraz zdrowy styl życia.

– Piękno tego biegu w tym roku podkreśla teren w jakim będzie się on odbywał – tylko niewielka część to będzie droga asfaltowa, a reszta to drogi leśne. Bieg będzie prowadził na Czarną Glinę i z powrotem – mówi Ksiądz Czesław Gumieniak, organizator biegu i zaznacza, że rywalizacja będzie toczyć się na dwóch dystansach, bo na uczestników czeka bieg na 10 kilometrów, natomiast zwolennicy nordic walking zmierzą się na 5-kilometrowej trasie.

Start biegu i marszu zaplanowano na godzinę 14. Kobiety i mężczyźni będą klasyfikowani osobno.

– Mamy kategorię najmłodszego i najstarszego oraz inne kategorie wiekowe, których jest sporo. Mamy też kategorię tzw. „sami swoi”, w której wyłonimy najlepszego biegacza z gminy Ćmielów – mówi ksiądz Gumieniak.

Za zajęcie pierwszego miejsca w biegu głównym zwycięzca otrzyma 600 złotych, zdobywca 2 miejsca 400, a trzeciego trzysta złotych. Oprócz tego na zwycięzców poszczególnych kategorii czekają nagrody rzeczowe. Każdy uczestnik biegu otrzyma pamiątkowy medal i koszulkę z nadrukiem oraz kubek z Fabryki Porcelany Ćmielów i Chodzież.
Choć lista uczestników została już zamknięta, to organizator zaprasza wszystkich chętnych na piknik rodzinny, który rozpocznie się około godziny 15.
Radio Ostrowiec objęło to wydarzenie patronatem medialnym.

/mor/

Podziel się

Ważne wydarzenia