Chciała pomóc córce, została oszukana na 50 tysięcy złotych

fot. 10634669/Pixabay

Internetowi oszuści, wykorzystując zaufanie 61-letniej mieszkanki Ostrowca ukradli jej 50 tysięcy złotych. Kobieta 19 września zgłosiła się do policjantów.

Z relacji kobiety wynikało, że połowie tego miesiąca za pośrednictwem jednego z komunikatorów internetowych otrzymała wiadomość od osoby, która podawała się za jej córkę. W trakcie korespondencji została poinformowana że telefon fałszywej córki uległ uszkodzeniu i potrzebuje 4 tysięcy złotych na zakup nowego urządzenia mówi Ewelina Wrzesień, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu.

Ze względu na limity, które kobieta miała ustawione na koncie, przelanie sumy nie było możliwe. Mimo tego, 61-latka dalej chciała pomóc osobie podającej się za jej córkę.

– Przekazała fałszywej córce wszystkie dane potrzebne do zalogowania się do bankowości elektronicznej w wyniku czego, z konta jej członka rodziny, do którego kobieta miała upoważnienie zniknęło blisko 50000 zł – dodaje Ewelina Wrzesień.

Teraz policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia i starają się ustalić personalia przestępców. To niestety kolejny przypadek bezlitosnego wykorzystania ludzkiej naiwności.

/mjk/

Ważne wydarzenia