Ulica Mickiewicza zostanie wyremontowana, ale dopiero po zakończeniu przebudowy ulicy Sienkiewicza

Starostwo Powiatowe szuka wykonawcy remontu ulicy Mickiewicza w Ostrowcu Świętokrzyskim, ale wbrew wcześniejszym zapowiedziom, inwestycję zamierza wykonać dopiero w przyszłym roku, po zakończeniu remontu ulicy Sienkiewicza.

– Termin realizacji zadania nie będzie mógł przekroczyć 4 miesięcy od dnia przekazania terenu budowy, ale z zastrzeżeniem, że wykonawcy przekażemy teren inwestycji nie wcześniej niż w marcu 2024 roku. Bierzemy pod uwagę właśnie realizowany przez gminę Ostrowiec remont ulicy Sienkiewicza i nie wyobrażamy sobie, żeby te dwie inwestycje były prowadzone równocześnie – zapewnia Tomasz Mroczek, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu w starostwie.

Naczelnik Mroczek wyjaśnia, że dotacje z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg mogą wykorzystać w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy z wybranym w przetargu firmą. – Nie mamy tu takiego obowiązku, żeby wydatkować te dotację w tym roku –  mówi.

Samorząd powiatowy na inwestycje, którą oszacował na 3 miliony 270 tysięcy złotych pozyskał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg blisko 2 miliony złotych. Remont przewiduje wymianę nawierzchni na całym 420 metrowym odcinku ulicy od skrzyżowania z ulicą Polną do skrzyżowania z ulicą Sienkiewicza, a także na samym skrzyżowaniu z Sienkiewicza. Wymienione zostaną krawężniki, chodnik po stronie parku, a po drugiej stronie powstanie asfaltowy ciąg pieszo-rowerowy, który połączy się z ciągiem budowanym wzdłuż ulicy Sienkiewicza przez gminę Ostrowiec. Stare słupy oświetleniowe wymienione zostaną na nowe z oprawami typu LED.

Ulica Mickiewicza zostanie też odwodniona. – Wymienione zostaną wszystkie wpusty i przykanaliki. Dochodziło tu często do takich sytuacji, że spływająca z górnej części miasta woda nie była prawidłowo odbierana i zalewała ulicę. Między chodnikiem po stronie parkiem, a jezdnią wykonamy też umocnienia z płyt ażurowych, które ma zapobiegać spływaniu ze skarpy podczas deszczu ziemi i innych zanieczyszczeń – mówi naczelnik Mroczek.

Termin składania ofert w ogłoszonym przetargu mija w piątek, 29 września.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia