„Kobiety na wybory” Spotkanie z posłankami Koalicji Obywatelskiej w Ostrowcu

Pod hasłem 'Kobiety na wybory’ odbyło się w Ostrowcu spotkanie z wicemarszałek Sejmu Małgorzatą Kidawą-Błońską i posłankami Barbarą Nowacką i Agnieszką Pomaską oraz kandydatką do sejmu z list Koalicji Obywatelskiej Jolanta Madioury.

Parlamentarzystki i kandydatki zachęcały kobiety do udziału w wyborach. Podkreślały, że wszystkie badania sondażowe wskazują, że to głos kobiet może przesądzić o wyniku wyborów. A wynik jest ważny, bo od tego będzie zależało, czy ich prawa będą przestrzegane, czy też państwo będzie wobec nich opresyjne.|

– To kobiety mają prawo decydować o swoim losie, nikt za nas takich decyzji nie może podejmować. Musimy iść na wybory i głosować. Nie możemy pozwolić na to, by ktoś dewastował nam życie, zakazywał i nakazywał jak mamy żyć – mówiła Jolanta Madioury.

W czasie piątkowego spotkania posłanki prezentowały program wyborczy Koalicji Obywatelskiej, którego jednym z ważniejszych elementów jest wsparcie roli kobiet w państwie. m.in. zmiana ustawy aborcyjnej z możliwością aborcji do 12 tygodnia ciąży, nieodpłatna opieka okołoporodowa, w tym badania prenatalne. To finansowanie w pełni z budżetu państwa zapłodnienia in vitro dla par zmagających się z problemem płodności. To także bezwzględne prawo do znieczulenia przy porodzie.

– To nie są tylko hasła. Świadczy o tym choćby fakt, że jako Koalicja Obywatelska mamy najwięcej kobiet w sejmowych ławach. Jestem przekonana, że w kolejnej kadencji będzie ich jeszcze więcej. I nie chodzi tu tylko o kwestię płci, ale kwalifikacje. Wystarczy spojrzeć na kariery polityczne naszych działaczek: Izabeli Leszczyny, Barbary Nowackiej, czy posłanek zajmujących się edukacją tak jak Agnieszka Pomaska. Każda z nas jest dobra w jakiejś dziedzinie. Tu obok mnie nie siedzą tylko liderki kobiecych ruchów, ale przede wszystkim liderki merytorycznych i wartościowych programów – mówiła wicemarszałkini Małgorzata Kidawa-Błońska.

Uczestniczkami spotkania były także kandydatki innych opozycyjnych ugrupowań. Podkreślały, że walka o prawa kobiet jest ich wspólną sprawą, i że to temat który mocno je łączy.

– Kwestie światopoglądowe dotyczą jak najbardziej nas kobiet i to my powinniśmy decydować o tym jak będą wyglądać nasze prawa. Bardzo mocno apeluję o to, żebyśmy my jako kobiety szły do wyborów i zawalczyły o naszą przyszłość. Niestety, statystyki mówią o tym, że mało nas, kobiet głosuje. Czas to zmienić. Jeśli chcemy, by nasz głos był słyszany, to bierzmy w udział w tych wyborach i głosujmy na takich ludzi, którzy gwarantują nam nasze prawa, prawa naszych córek i wnuczek – podkreślała Ewa Bednarska, która kandyduje do sejmu z list Trzeciej Drogi.

Ostrowiec był kolejnym miejscem na trasie cyklu otwartych spotkań 'Kobiety na wybory’. W piątek posłanki Koalicji Obywatelskiej uczestniczyły również w spotkaniach z mieszkankami Starachowic, Końskich i Skarżyska-Kamiennej.

/mjk/

Podziel się

Ważne wydarzenia