Zjazd Abolwentów liceum imienia Joachima Chreptowicza pełen wzruszeń i wspomnień

Fot. Anna Śledzińska

Dwa dni spotkań i wielkich wzruszeń, mają za sobą uczestnicy Zjazdu Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego numer II imienia Joachima Chreptowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W sobotę, 16 września, oficjalne uroczystości w budynku szkoły, rozpoczęły się wspólnym zdjęciem i przekazaniem Ławeczki Wspomnień, sprezentowaną przez członków Towarzystwa Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego imienia Joachima Chreprowicza, która stanęła przy alejce na dziedzińcu.

W tegorocznym, jedenastym już zjeździe udział wzięło ponad 300 osób. Część z nich uhonorowano certyfikatami potwierdzającymi, że zdali egzamin dojrzałości w „Chreptowiczu” 50 lat temu albo jeszcze wcześniej. Pięcioro seniorów uhonorowano też tytułem honorowego członka Towarzystwa.

Wszyscy zjazdowicze otrzymali brązowe tarcze „Łączy nas Chreptowicz”. Towarzystwo Absolwentów działa od 33 lat, dlatego złote tarcze otrzymali jego założyciele oraz członkowie honorowi. Srebrnymi wyróżniono osoby, które najmocniej angażują się w jego działalność.

Tegoroczny zjazd poprowadził absolwent szkoły sprzed trzech lat Filip Płatek. Młodzieży tego dnia w szkole nie zabrakło, obecni uczniowie nie tylko oprowadzali swoich starszych kolegów po salach, ale też zaprezentowali swój program artystyczny. Opowiedzieli w nim historię szkoły, która w tym roku obchodzi 110 – lecie istnienie. Prezentowali też swoje talenty artystyczne i sportowe.

Uczestnicy zjazdu wzięli również udział w swój spotkaniach koleżeńskich w piątek i sobotę. To był „ich” czas, moment na wspominanie szkolnych czasów, nadrobienie zaległości z ostatnich lat, wspomnienie też tych, którzy już odeszli. Następny zjazd absolwentów „Chreptusa” już za pięć lat.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia