Prawa kobiet tematem przewodnim konferencji prasowej Nowej Lewicy w Ostrowcu

Świętokrzyscy działacze Nowej Lewicy zorganizowali w piątek 15 września w Ostrowcu konferencję prasową, której głównym tematem były prawa kobiet.

Kandydaci do sejmu, startujący z list lewicy w 33 okręgu przedstawili swoje postulaty oraz zaproponowali zmiany dla Ostrowca.

– W naszym programie znajdują się: bezpieczeństwo w ochronie zdrowia, przywrócenie dostępu do środków unijnych, z których sfinansujemy szpitale powiatowe i zlikwidujemy ich zadłużenie, świadome macierzyństwo kobiet, przywrócenie praworządności i prestiżu Polski w Unii Europejskiej. Lista Nowej lewicy w Świętokrzyskiem jest silna w mądrość, doświadczenie i zapał pań, które stanowią połowę tej listy i to tym wyróżniamy się na tle innych ugrupowań – mówił świętokrzyski poseł Andrzej Szejna, 'jedynka” listy Nowej Lewicy w regionie.

Swoje propozycje zmian dla Ostrowca i ostrowieckich kobiet przedstawiła Elżbieta Mazur, lokalna działaczka i kandydatka do sejmu, startująca z 8 miejsca.

– Kobiety z naszego powiatu zasługują przede wszystkim na szacunek. Chodzi o to, aby kobiety miały dostęp do opieki zdrowotnej i to nie tylko ginekologicznej. Chodzi też o to, aby nasze miasto i powiat dostawały tyle pieniędzy unijnych i rządowych, ile dostają inne miasta i powiaty, żebyśmy nie byli pomijani tak, jak to było dotychczas – mówi Elżbieta Mazur.

Podczas konferencji głos zabrały także inne kandydatki Lewicy – Bogusława Długosz startująca z 'dwójką’, Natalia Kowalska 'dziewiątka’ na liście oraz Kinga Michta, która o sejm powalczy z trzydziestej pozycji.
'Ramię w ramię’ z działaczami Nowej Lewicy na Rynku w Ostrowcu stał Jarosław Kaczyński, a konkretnie jego sylwetka z tektury, którą kandydaci stawiali obok już na poprzednich konferencjach.

/mor/

Podziel się

Ważne wydarzenia