Artyści ozdobili budynek ostrowieckiego WOTu „historycznym” muralem. Oficjalne odsłonięcie odbędzie się 29 września

Ścianę budynku, w którym siedzibę ma 103 batalion lekkiej piechoty Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej ozdobił mural przedstawiający czterech bohaterów regionu: Eugeniusza Kaszyńskiego, znanego jako 'Nurt”, Jana Piwnika – 'Ponurego”, Stanisława Pałaca 'Mariańskiego” i majora Henryka Dobrzańskiego, czyli słynnego 'Hubala’.

We wtorek inicjatorzy pomysłu zdemontowali rusztowanie. Projekt wykonała grupa 'Murale Art’, a stworzenie malunku na ścianie dawnego gimnazjum numer 3 zajęło im pięć dni.

– Jest to praca w pełni ręczna. Użyliśmy farb elewacyjnych, bo dobieramy technologię do warunków. Mural malowali absolwenci uczelni artystycznych – mówi artystka Anna Berus i dodaje, że w pracy sprzyjała im ładna pogoda.

Choć mural jest już gotowy to jego odsłonięcie odbędzie się 29 września. Wydarzeniu towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje, np. występ Orkiestry Dętej OSP z Kunowa.

Impreza potrwa około 50 minut, pojawią się przemówienia i występy artystyczne. A przed odsłonięciem w kinie emitowane będą filmy związane z postaciami z muralu – mówi Izabela Gierczak z fundacji 'Nowa Przestrzeń’. Dodaje, że odsłonięcie muralu zaplanowano na godzinę 17, a dokładny harmonogram pojawi się już wkrótce na fanpage’u 'Świętokrzyskie murale’.

/mor/

Podziel się

Ważne wydarzenia