Festiwal Folkloru rozpoczął drugą edycję Spotkań z Tradycją w Ostrowcu

Fot. MCK Ostrowiec

Drugą edycję Spotkań z Tradycją rozpoczęło Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim. To kontynuacja przedsięwzięcia rozpoczętego w ubiegłym roku, mającego na celu propagowania kultury i tradycji ludowych.

Pierwszym elementem projektu był niedzielny Festiwal Folkloru, zorganizowany w parku miejskim jako uzupełnienie dożynek powiatowych.

– Od 5 do 12 września w Miejskim Centrum Kultury odbędzie się cykl warsztatów pod nazwą „Malarz szkła – witrażysta. Ginący zawód”. Ostatnim punktem będą pokazy obrzędowości, w tym roku będziemy pokazywać, jak kiedyś robiło się pranie – mówi Agnieszka Niedbała z Miejskiego Centrum Kultury.

Festiwal Folkloru zgromadził przedstawicieli zespołów śpiewaczych oraz solistów, nie tylko z powiatu ostrowieckiego, a też na przykład Pacanowa, Nowej Słupi czy Koprzywnicy. Podczas festynu na specjalnie przygotowanych stoiskach prezentowano ginące zawody.

W kategorii zespoły śpiewacze pierwszą nagrodę zdobył zespół Jędrzejowianki, w kategorii solistów Marta Zawłocka. Nagrodę Specjalną otrzymało KGW Modrzewianki z gminy Nowa Słupia. Dla uczestników przeglądu oraz publiczności zaśpiewał Zespół Pieśni i Tańca Żeromszczyzna.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia