MOSIR Gutwin Run 2023 wszedł w decydującą fazę. Zakończyła się IV edycja tegorocznej imprezy

foto. MOSIR

268 osób w różnych kategoriach wiekowych wzięło udział w IV rundzie MOSiR Gutwin Run, czyli jednej z najpopularniejszych imprez biegowych w Ostrowcu.

W niedzielę, 27 sierpnia bezkonkurencyjny wśród mężczyzn znów okazał się Sylwester Lepiarz z gminy Waśniów, który zwyciężył zarówno bieg na 5, jak i 10 kilometrów. Imponujący jest czas 38:01, który osiągnął w biegu na dłuższym dystansie.

– Wśród kobiet na starcie nie pojawiła się faworytka Dominika Łukasiewicz, co skrzętnie wykorzystały jej największe rywalki – mówi Jarosław Słodkiewicz z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu. – Ula Sokół wygrała bieg na 10 kilometrów, zaliczany do maratonu na raty. 15-letnia Beata Woźniak, triatlonistka i pływaczka wygrała bieg na 5 kilometrów – dodaje Jarosław Słodkiewicz.

Na starcie marszu nordic walking stanęły 62 osoby. Zwyciężyła Ewelina Zając, która pokonała Remigiusza Woźniaka.
Smak zmagań sportowych mogły poczuć także dzieci. Między innymi na dystansie 100 metrów wystartowało siedemnaścioro przedszkolaków. Taką samą frekwencją cieszył się bieg dzieci z klas 1-3 na 300 metrów. Pobiegły też starszaki z klas 4-6.
Rywalizacja toczyła się również w ramach klasyfikacji rodzinnej. Wśród 5 drużyn najlepszy po raz czwarty okazał się 'Jagi Team’ reprezentujący rodzinę Jagiełło z miejscowości Lubienia w gminie Brody.