Tłumy ludzi i żywiołowe koncerty – tak wyglądały Dni Ostrowca 2023

Tegoroczne Dni Ostrowca przeszły już do historii. 3-dniowe święto miasta, jak podają organizatorzy, zgromadziło 27 tysięcy osób.

Dużym zainteresowaniem cieszył się piątkowy koncert Agnieszki Chylińskiej, na który przyszło niemal 8 tysięcy widzów. Okazało się, że wokalistka ma w Ostrowcu wielu fanów.

– Przyszłam na Chylińską, ponieważ jest moją idolką, słucham jej codziennie i bardzo ją lubię, daje mi motywacje do życia – mówiła Iwona Jakubowska.

Sobota stała pod znakiem występu Natalii Szroeder, na który przyszły całe rodziny.

– Przyszedłem tutaj z rodziną, żeby się trochę rozerwać. Moja córka namówiła mnie na ten koncert  – mówił Łukasz.

W niedzielę na scenie najpierw zaśpiewała Sarsa, ale to występ rapera Smolastego wzbudził największe zainteresowanie młodych ostrowczan, którzy razem z artystą śpiewali jego utwory, w tym jeden z jego ostatnich przebojów 'Herbata z imbirem’.

A na koncertach tegoroczne Dni Ostrowca się nie kończyły. Oprócz lokalnych występów artystycznych i pokazów sportowych na stadionie miejskim KSZO można było posmakować różnych dań. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyła się strefa dmuchańców. Centrum Nauki Kopernik przygotowało zajęcia pod nazwą ,,O matmo”, które w przystępny sposób odkrywały przed dziećmi tajniki królowej nauk. W sobotę na stoiskach prezentowały się miejskie spółki. Nie zabrakło również akcji charytatywnych.

– Uległem wypadkowi, spadłem z wysokości w wyniku, którego złamałem kręgosłup. Próbuję teraz stanąć na nogi, dlatego zbieram teraz pieniądze z moimi znajomymi i przyjaciółmi pieniądze na rehabilitację – mówił Marek Łukasik, którego zbiórkę koordynowała Fundacja 'Bo w nas jest moc’.

/mor/

Ważne wydarzenia