„Baśnie i legendy dawnego Ostrowca” Wojciecha Kotasiaka znów dostępne, także jako audiobook

Baśnie i legendy dawnego Ostrowca” autorstwa zmarłego przed trzema laty Janusza Wojciecha Kotasiaka, znów będzie można dostać i przeczytać. Książka została właśnie wznowiona i wydana przez gminę Ostrowiec.

Janusz Wojciech Kotasiak urodził się w 1938 roku w Jeleńcu, ale wychowywał się i edukował w Ostrowcu Świętokrzyskim. Był założycielem i wieloletnim dyrektorem Muzeum Historyczno – Archeologicznego, regionalistą i historykiem. Pełnił funkcję przewodniczącego Rady Miasta Ostrowca, jest też Honorowym Obywatelem naszego miasta.

Wydane po raz pierwszy w 2006 roku „Baśnie i legendy dawnego Ostrowca” są publikacją mającą za zadanie czytelników do spojrzenia na dzieje naszego miasta poprzez pryzmat anegdoty, w całości wymyślonej przez autora. Miasto przygotowało dodruk 600 egzemplarzy. Pozycja jest też dostępna w formie audiobooka.

Wydanie zostało sfinansowane z tak zwanych funduszy norweskich, a książka jest bezpłatna. Można ją odebrać w tymczasowej siedzibie Urzędu Miasta w hali sportowej na ulicy Świętokrzyskiej.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia