Street art w Ćmielowie. Nowy pomysł na promocję miasteczka

O tym jak promować miasto i aktywizować młodzież wiedzą w Ćmielowie. To właśnie tam na ścianie apteki przy ulicy Ostrowieckiej powstał skrzydlaty mural, wykonany przez artystkę Katarzynę Nawrocką.

Nad grafiką ćmielowska młodzież utworzyła napis z porcelany #porcelanaĆmielów. Z taką inicjatywą wyszli mieszkańcy Ćmielowa, których zróżnicowane pasje rodzą pomysły na promowanie miasta.

– Jedni mają zajawkę na tematy historyczne, drudzy na turystyczne, a jeszcze innych interesuje promocja miasta Ćmielów jako miejscowości słynącej z porcelany i krzemienia. Członkowie Stowarzyszenia „W dobrą stronę” świetnie się ze sobą uzupełniają  – mówi Robert Sobieraj, prezes Stowarzyszenia „W dobrą stronę”, jeden z organizatorów akcji. Dodaje, że mają już plany na kolejne projekty promujące miasteczko. – Mamy pomysły na to jak uwiecznić ludzi ważnych dla historii Ćmielowa – kontynuuje Robert Sobieraj.

Skrzydła na ścianie budynku mają 4 metry rozpiętości. Pomalowane są pastelowymi kolorami, nawiązującymi do barw kolekcji porcelanowej Sofia produkowanej przez Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież”. Artystka Katarzyna Nawrocka spędziła cztery godziny na malowaniu muralu.

– W zeszłym roku odbył się piknik, na którym bliżej poznawaliśmy historię  Ćmielowa oraz tutejszej fabryki porcelany. To właśnie podczas tego spotkania w głowach członków Stowarzyszenia „W dobrą stronę” narodził się pomysł stworzenia muralu, a problemem okazało się znalezienie odpowiedniego miejsca na namalowanie go  – mówi wolontariuszka Adrianna Jagodzińska.

– Projekt z muralem skierowany był głównie dla młodzieży. Bardzo się cieszę, że tak dużo młodych ludzi pojawiło się dzisiaj, aby uczestniczyć w procesie tworzenia muralu. Pojawiły się również dzieci z domu dziecka w Małachowie i cieszę się, że chcą uczestniczyć w tej akcji – dodaje Robert Sobieraj.

Teraz turyści odwiedzający Ćmielów mogą robić sobie pamiątkowe zdjęcia w modnej streetartowej formie.

/mor/

 

Podziel się

Ważne wydarzenia