Marek Materek i Michał Kołodziejczak zapowiadają wspólny start w jesiennych wyborach

Fot. facebook Marka Materka

Michał Kołodziejczak, prezes Agrounii i Marek Materek, lider ugrupowania Nowa Demokracja TAK i prezydent Starachowic zapowiadają wspólny start w październikowych wyborach parlamentarnych. W tym celu zawiązują koalicję.

– Ruch Społeczny Agrounia TAK, pod tym szyldem pójdziemy wspólnie do wyborów z Agrounią. Łączymy siły bo jesteśmy przedstawicielami polskich polityków młodego pokolenia, którzy pokazali że są skuteczni, a chcemy być skuteczni na arenie krajowej. Łączenie sił ma w tym duże znaczenie – wyjaśnia Marek Materek.
I dodaje, że postulaty Agrounii i jego partii wzajemnie się uzupełniają. Program partii Kołodziejczaka skupia się na ofercie dla wsi, partii Materka na reformie polskiej administracji.
– Agrounia jest jedyną partią z poza parlamentu, która jest notowana w praktycznie wszystkich sondażach w Polsce. Jeśli chcemy doprowadzić do rzeczywistej zmiany na scenie politycznej w Polsce to musimy łączyć siły z tymi, którzy mają podobne cele. A Nowa Demokracja TAK i Agrounia mają te cele bardzo podobne – dodaje Materek.

Co ciekawe, do pierwszego spotkania obu liderów doszło na marszu 4 czerwca w Warszawie zorganizowanego przez Donalda Tuska w rocznicę pierwszych, częściowo wolnych wyborów do sejmu i senatu w 1989 roku. Później, jak mówił prezydent Materek, zaprosił Kołodziejczaka do Starachowic, gdzie podczas spotkania rozpoczęli rozmowy o wspólnym starcie w jesiennych.
Koalicja, by dostać się do sejmu musi przekroczyć 8-mio procentowy próg poparcia. Notowania Agrounii nie są imponujące, partii Materka żadne dotychczas nie uwzględniały.

– Obserwujemy sondaże, które w większości dają Agrounii 2% poparacia, będziemy robić wszystko co w naszej mocy żeby to poparcie było zdecydowanie wyższe – obiecuje lider Nowej Demokracji TAK.

Dodajmy, że Agrounia zawiązała już jedną koalicję przedwyborczą z Porozumieniem byłego wicepremiera Jarosława Gowina, z którym miała wystawiać listy do sejmu. Dosyć szybko związek się rozpadł.

/mjk/

Ważne wydarzenia