80 tysięcy na doposażenie szkolnej stołówki w Szewnie

Dofinansowanie na modernizację stołówki w Szkole Podstawowej w Szewnie otrzymała gmina Bodzechów w ramach rządowego programu 'Posiłek w szkole i w domu’.

– Złożyliśmy dwa wnioski: jeden o dofinansowanie szkoły w Szewnie, a drugi szkoły w Chmielowie. W tamtym roku dostaliśmy dofinansowanie dla szkoły w Bodzechowie, a w przyszłym mam nadzieję, że dofinansowanie dostanie szkoła w Chmielowie, która w tym roku nie została uwzględniona – mówi wójt Jerzy Murzyn.
Dotacja dla szkoły w Szewnie wynosi 80 tysięcy złotych, 20 tysięcy będzie musiała wyłożyć gmina z własnego budżetu. Środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu kuchennego oraz zastawę i wyposażenie jadalni.

Jest to rekordowa dotacja, ponieważ w latach poprzednich gmina otrzymała dotacje w wysokości 13 tysięcy złotych w roku 2019 oraz 9 tysięcy złotych w roku 2021.

– Od kilkunastu lat stołówki szkolne są oczkiem w głowie bodzechowskiego samorządu. Wydajemy rocznie prawie 900 tysięcy złotych na ten cel. Te pieniądze przeznaczamy na płace dla kucharek czy energię. Po stronie rodziców pozostaje wyłącznie tzw. „wkład do kotła”, a cena jednego obiadu wynosi około 3 złotych – podkreśla wójt Murzyn.
W 2022 roku ze stołówek szkolnych w tej gminie korzystało łącznie 570 uczniów.

Dotację w wysokości 64 tysięcy otrzymała również Szkoła Podstawowa przy Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Ostrowcu. A łącznie w województwie świętokrzyskim dotację w ramach programu otrzymało 22 szkoły, a łączna suma dotacji wynosi blisko 1 milion 400 tysięcy złotych.

/mjk/

Ważne wydarzenia