Zakończenie roku szkolnego w waśniowskiej podstawówce

Zakończenie roku szkolnego to wyjątkowa chwila dla dzieci i nauczycieli. Ostatni dzień szkoły i uroczystości z tym związane to również okazja do podsumowań i wyciągania wniosków na temat minionych 10 miesięcy nauki.

Nauczyciele szkoły podstawowej w Waśniowie mieli przez ten okres wiele okazji do radości i dumy z powodu dokonań uczęszczających tam uczniów.

– W minionym roku szkolnym pracowaliśmy na najwyższych obrotach. Byliśmy naprawdę bardzo szczęśliwi, że w tym roku lekcje odbywały się w szkole, a nie w formie zdalnej – mówi Beata Cebula, dyrektorka Szkoły Podstawowej w Waśniowie. – To był też udany rok szkolny, ponieważ wielu uczniów z sukcesami wzięło udział w różnych konkursach. Nasza szkoła wyróżniła się także w kontekście wyników,  ponieważ ponad 60 uczniów uzyskało świadectwo z czerwonym paskiem – dodaje.

Dla uczniów to był trudny rok szkolny. Tak jak dzieci są różne, tak różne pojawiały się trudności. Jednym trudniej przychodziła nauka przedmiotów ścisłych, a innym humanistycznych – wszyscy są jednak zadowoleni, że teraz czeka ich dwumiesięczny wypoczynek.

Mijający rok szkolny był pierwszym pełnym rokiem nauki stacjonarnej po erze koronawirusa. – Powrót do szkół po takiej przerwie oznaczał rewolucję dla uczniów. Po pandemii trudniej się było dzieciom na powrót zaaklimatyzować, porozumieć z równieśnikami.  Powrót do normalności wymagał czasu – mówiła Dorota Piątkowska, mama jednego z uczniów waśniowskiej podstawówki

 

/mor/

 

 

Ważne wydarzenia